Annex Fem

Buy Annex Fem

Hâlihazırda vardır
€14.97
Miktar:
- +

Annex fem - kenevir tohumlarından, sağlam filizler yetişir, vejetatif büyüme dönemindeyse çalı, geniş ve sağlam dalları oluşturur. Annex fem – içinde zerre kadar sativa genlerinin olduğu, koşulsuz İndika çeşididir. Yapraklarının geniş ve tüylü olması, kannabis seven herkesin hoşuna gidecektir. Kozalar, kenevirin indikalı çeşitlerinde olması gerektiği gibi sıkı ve ağı oluşur.

Bilgi için! İndikanın domine ettiği çeşitler sert ve ağır kozaları oluştururken, Sativa, daha çok tüylü ve yumuşak çiçek filizlerini oluşturur.

Annex fem’in verimliliği hakkında efsaneler söylenebilir. Fenotipe bağlı olarak bitki, her halükârda bol hasat getirecektir, çiçeklenme döneminde yayılan aromasıysa yetiştiricinin reseptörlerini «Kush» kokularla sevindirerek, herhangi bir esteti hayran bırakır.

Yeterli bakım aldığı takdirde, kapalı şartlarda, mekânın bir metre karesinde 500-520 gram kuru “elmas” kozaları beklenebilir, açık hava şartlarındaysa bir bitkiden 250 grama kadar hasat toplanabilir. Bazen üreticinin beyan ettiği %20’yi geçen THK oranı, Annex fem’i hakiki bir tıp amaçlı kenevir çeşidi yapmaktadır.

“Annex”un boyutları, boksun içinde 150 santimi geçebilir, dolayısıyla yetiştiricinin uygun boksu önceden düşünmesi ya da Annex fem’i “SCROG” tekniğiyle yetiştirmesi gerekir. Bitki, dal bükmelerine iyi dayanır ve budamanın streslerine dayanıklıdır, dolayısıyla yetiştirici, onun buyotlarını tamamen kontrol edebilecektir. Bitkinin çiçeklenmesi genellikle 55-65 günde biter, vejetatif aşamaysa yetiştirici tarafından istediği şekilde belirlenebilir.

İlginçtir! Feminize edilmiş kannabis çeşitlerinin yetiştiriciliğinin kendine göre cazip tarafları ve eksiklikleri vardır. Olumlu tarafların sırasına, çalının boyutlarını ve hasat miktarını kontrol edebilme imkânı dahil edilebilir. Bitkiyi 3 ay ve devamında daha uzun süreler vejetatif aşamada tutarak tam anlamda ağaçları elde etmeyi beceren yetiştiricilere rastlanmaktadır. Kannabis, yetiştiriciye gerekli boyutlara eriştiği zaman, o, ışıklandırma rejimini çiçeklenmeye aktarıp, rekor kırıcı, parlak koza hasatlarını toplayabiliyor.

Olumsuz taraflara, uzun yetiştirme süresi ve elektrik masrafları dahil edilebilir. Bir yetiştirici, fotoperiyodlı çeşitle bir devreyi “çalışınca”, başkası otomatik çiçeklenen çeşitlerden iki hasat toplayabiliyor.

Yeni başlayan, Annex fem’i yetiştirmeyi beceremeyebilir, çünkü bu, özeni ve dengeli beslemeyi seven, zahmetli bir çeşittir. Yetiştiricilere, Annex fem’i yetiştirmek için “kaytarmadan” önceden ışıklandırması ve havalandırması iyi olan bir boksu hazırlamaları önerilir.

Bilgi için! Çiçeklenmenin sonuna yakın zamanlarda Annex fem, benzerdiz bir görünümü elde ediyor. O, kehribar renkli trikomalarla tamamen kaplanır, bazı yapraklarıysa mor renklere boyanır.

Jeneoloji

Çeşidin ortaya çıkmasıyla ilgili hikâye, sırlarla ve çelişkilerle doludur. Hiçbir tohum bankası, kendi genetik sırlarını ifşa etmek istemiyor, dolayısıyla bizim bugün bildiklerimiz, sadece Annex fem’in genetiğinde efsanevi Chemdawg, Lemon Thai, Pakistan Kush kannabis çeşitlerinin gen köklerinin bulunmasıdır. “Annex”un çok iyi dengelenmiş ve dünyanın dört bir yanında bilinen aroması ve tahminleri tasdik eder.

Seleksiyon uzmanları, Annex fem’in feminize edilmiş tohumlarını çıkarmışlar, bunun sayesinde yetiştirici hemen sadece dişi bitkiler yetiştirebiliyor. Çeşit, kendi atalarından en iyi niteliklerini miras olarak almıştır ve artık isteyen her bir yetiştirici, bu devi kendi boksunun içinde ya da serasında yetiştirebiliyor.

Şu anda, Annex fem’in birkaç fenotipi mevcuttur ve dünyanın her bir tohum bankasının kendi benzersiz çeşidi vardır, bu da çeşide olan talebin büyük olduğunu tasdik etmektedir.

Yetiştirmenin özellikleri

Deneyimli yetiştiriciler, kolayca Annex fem’den harika bir hasat elde edebileceklerdir, fakat yeni başlayanların epey zahmet etmeleri gerekecektir. Bitki, iyi bir ışıklandırmayı ve düzenli sulamayı talep eder. Annex tüm potansiyelini açması için, boksu iyi bir aydınlatmayla donatmak, çalıya ise besleyici karışımı ve sürekli havalandırmayı sağlamak lazım.

Annex fem kenevir tohumları, çok içi açılır ve çimlendirmede yetiştiriciye zorluk çıkartmayacaklar. Tecrübeli yetiştiriciler, keneviri tohumlarını önceden 12 saat suda bekletmeyi, sonra da iki pamuk diskinin arasına yerleştirmeyi öneriyorlar. Böyle şartlar, tohumlara nem alıp, çabuk çimlenmeye imkân verecekler.

Çeşit, dışarıda yetiştirilmek için çok uygundur, fakat gizli bir yer aranması gerekecektir çünkü Annex fem’in boyu 180 santime kadar uzayabilir. Annex, organiği iyi hazmeder, dolayısıyla çevre dostu yetiştiriciliği sevenler için uygun bir çeşittir.

Kapalı şartlarda Annex fem, hidroponikte ve aeroponik sistemde, ayrıca Hindistan cevizi lifinde ve çeşitli toprak çeşitlerinde şaşırtıcı sonuçlar gösterir. Strese dayanıklılığı, boyu kontrol etmeyi, ayrıca Annex fem’i “SOG” ve “SCROG” tekniklerinin yardımıyla yetiştirmeyi müsaade edecektir.

Feminize edilmiş Annex fem, devamlı olarak 18\6 ışıklandırma rejiminde tutulursa, birçok nesil klonlar için harika bir anne bitki olabilir. Hibridin annesinden miras olarak aldığı istikrarlılığı, budağın kök salarak yeni bir bitki oluşturmasına müsaade eder.

Annex çiçeklendikten 55-65 gün sonra tamamen olgunlaşır. Işıklandırma rejimi, diğer fotoperiyodu kenevir çeşitlerinde olduğu gibi, vejetasyon için 18\6 ve çiçeklenme için 12\12’dir. Boksun boyutları müsaade ediyorlarsa, bitkinin vejetatif aşamasını uzatarak çok güzel bir çalı elde edilebilir. Bu tür “ertelemeyi” uygulayarak, tohum üreticilerinin beyan ettikleri hasattan çok daha büyük bir hasat elde etmek mümkün.

Evde yetiştirme

Annex fem’in yetiştirmeye karar veren yetiştiricinin düşünmesi gereken şey – bol bir bokstur. Çeşidin büyüme potansiyeli büyüktür ve yan dallara yer yetişmeyebilir. Annexin kök sistemi, 15’litreden büyük bir saksıyı talep eder. Daha küçük kapasiteli bir saksı bitkiye dar gelecektir.

Çeşit, 400 vat ve daha güçlü yüksek basınçlı sodyum lambalarının yardımıyla yetiştirildiğinde çok iyi sonuçlar gösterecektir. İyi referanslar kazanmış 150 vat ve daha güçlü LED lambalar da kullanılabilir. Lambaların tasarımı hem vejetasyon, hem de çiçeklenme için gerekli emisyon spektrumunu ayarlamayı müsaade etmektedir.

Annex fem’in hangi besleyici karışımda yetiştirileceği konusu, herkesin kendi işidir, ama yeni başlayanlara, Hindistan ceviziyle deney yapılmaması önerilir. Böyle usul, özel becerileri ve gübrelerle dikkat gerektirir. Kendini çok iyi gösteren, üniversal bir organik toprak karışımı önerilebilir:

 • 3 kısım Hindistan cevizi lifi ya da turba,
 • 1 kısım humus,
 • 1 kısım vermikülit,
 • 1\2 litre nehir kumu,
 • 1\2 bardak dolomit kireci.

Yetiştirici gerekli tüm malzemeleri bulamıyorsa, 200х200х200 mikro elementler (azot / fosfor / potasyum) göstergeli, mağazadan satın alınan toprak, harika bir alternatif olacaktır. Göstergeler, her tarafa +/- %30-40 oynayabilir. Toprağı satın alırken alıcı, onun pH oranının 6-6,5 geçmediğinden emin olmalı. Satın alınan toprağa, 5 litre toprak + 1 vermikülit hesabıyla vermikülit ya da iri perlit katılır. Bu, toprağa “kabarık yapıyı” verecek ve suyu iyi tutacaktır.

Bilgi için! 100 gram vermikülit, içine 400 ml su çekebilir.

Kenevir yetiştiricisi, Annex fem’i organik gübrelerle yetiştirmek isterse, çeşitli hayvan gübrelerinin esasında hazırlanmış “komposto”, harika bir gübre olacaktır. Kimyasal gübreler seçilirse, gübrelerin kullanma talimatlarına büyük titizlikle uyunması, bazen ise talimatlarda belirtilen miktarların azaltılması gerekecektir. Yeni başlayanların kimyasal katkıların kullanmaları, işi tehlikeye atmaları demektir – biraz fazla kattın mı bitki hastalanır.

Organik ile kimyasal gübrelerin kullanımıyla elde edilen hasatta fark pek büyük değildir. Fark, son ürün miktarında sadece %10-15’tir, kozaların kalitesiyse organik gübrelerin kullanımında çok daha yüksektir.

Gübrelerin icat edilmesi, sürecin ucuzlaması ve kannabisin ticari amaçlarla yetiştirilmesi amacıyla yapılmıştı, ancak yeni başlayan yetiştirici, küçük bir boksta da “temiz organiği” kullanabilir.

Bilgi için! Kimyasal katkılar, reçineli koskoca kozalardan oluşan bir hasat yetiştirmeye yardım eder, fakat bol bol “yıkama” yapılmadan böyle bir ürün, kömür parçası gibi yanarak, arkasından siyah sert bir kül bırakacaktır. Yeryüzündeki yetiştiricilerin çoğu, uzun zamandır kimyasal gübrelerden vazgeçmişlerdir ve “organik marihuananın” kalitesinden daha ağır gelecek hiçbir argüman kalmamıştır.

Yetişmesinin erken aşamalarında, organik toprakta yetiştirilen Annex fem’i sadece suyla sulamak lazım. Karışımda zaten bitkinin yetişmesi için gerekli elementler vardır.

Annex fem, havalandırmayı sever, dolayısıyla boksun içine, muhakkak kannabisi havalandıracak ve yapraklarını “hareket ettirecek” küçük bir vantilatörü ya da soğutucuyu yerleştirmek lazım.

Dışarıda yetiştirme

Annex fem’i fide olarak dikmek lazım. Tohumların çnceden çimlendirilmesi, bitkinin açık havada kök salma ihtimalini yükseltir. “Annex” 20-25 kapasiteli, besleyici zeminle doldurulmuş çukurlar içinde kendini çok iyi hissedecektir. Yetiştirici dev bir bitkiyi yetiştirmek istiyorsa, Annex fem’i 50 litre kapasiteli çukurun içinde dikmek lazım.

Bitkinin dikilmesi için yeri, büyük bir dikkatle seçmek lazım ki ideal şartlarda bitki, boyda 2 metreye kadar uzayabilir. 3 metreye kadar büyümüş Annex fem numunelere de rastlanmıştı! Rastgele yolcuların çalıyı görmeden yanından geçme ihtimali azdır, ayrıca bitkinin yaydığı aroması, gayet keskin olacaktır.

Kannabisin İndika ailesine ait çeşitler, iyi ışıklandırmayı çok severler, dolayısıyla sevdiğiniz bitkinin doğan güneşin ışınlarında yıkanacağı ve engelsiz bir şekilde gün batışını izleyebileceği bir yeri seçmek gerekir.

Annex fem fideleri, bölgeye ve hava durumuna bağımlı olarak Nisan’ın ortalarında – Mayıs’ın başında toprağa dikilir. Gece hava sıcaklığı birkaç gün devamında +10 değerinde kalması, zamanın uygun olduğunun belirtisidir.

Annex fem, kaprisli bir çeşittir, dolayısıyla kannabisi normal bir toprağa ormanın içindeki bir alanda dikince çok büyük sonuçları beklemenize değmez. Toprak, kapalı şartlarda da yapıldığı gibi önceden hazırlanmalı. Aşağıdaki toprak karışımı çok iyi bir seçenek olacaktır:

20 litrelik bir çukur için:

 • 10 litre satın alınan toprak ya da ısırgan otunun (her yerde yetişir) altından alınan zemin. Turba da kullanılabilir,
 • 4 litre humus,
 • 4 litre vermikülit ya da Hindistan cevizi lifi,
 • 2 litre kum (nehir kumu tercih edilir).

Tüm malzemeler iyice karıştırılır ve sulanır. Toprağın birkaç gün demlenmesi lazım.

Mağazadan toprak satın alırken onun asidite göstergelerine ve mikro elementler göstergelerine dikkat ediniz. Değerleri çok yüksek olursa bitki yok olabilir.

Annex fem, çok hızlı yetişir ve düzenli sulamayı talep eder. Yetiştirici bitkisine sıkça bakamayacaksa, besleyici toprağa hidrojeli katmak lazım. Vermikülitle birlikte hidrojel, kannabisin kök sistemi için dokunulmaz su stoğunu oluşturacaktır. Böyle bir hilenin uygulanması, kenevir yetiştiricisine sulama sıklığını %30’a azaltmaya imkân verecektir.

Annex fem’e özen ve düzenli sulama sağlanırsa, yetiştirici, şaşırtıcı etkili sert indika kozalardan layık bir hasat yetiştirebilecektir.

Tat özellikleri ve etkisi

Annex fem, zarif aromasını atalarından miras olarak almıştır. Nadiren tatlı ve unutulmaz bir narenciye ve baharatlar buketi, kannabis seven herkesin aklında uzun zaman kalır. İndikaya has koyu duman çok keskindir ve onu yumuşatmak için kozaları muhakkak buz dolabında “tedavi” ediyorlar.

Kullanımından sonra sandal ağacı ve limon tadı uzun zaman kalır. Annex fem, çok güçlü bir çeşittir ve etkisiyle tiryakiyi ta yıldızlara kadar uçuracaktır, öforik sevinç dalgalarıysa bu uçuşa refakat edeceklerdir. Kısa süreli “uçuş”tan sonra vücudun içinde yumuşak bir şekilde huzur ve sakinlik dalgaları yayılır, kaslar ağırlaşır ve yaratıcı bir aktiflik ortaya çıkar. Annex fem’in etkisiyle iyi bir şiir yazılabilir ya da resim çizilebilir. Yaratıcılık uçuşu eksilmeye başladığında, Annex şefkatli bir şekilde uyutur ve yatağa yatırır.

Annex fem’in tıbbi potansiyeli, kannabisin tedavi amacıyla kullanıldığı tüm ülkelerde bilinmektedir. O, depresyondan, artritten, uyku bozukluklarından eziyet çeken hastalara ve kronik yorgunluk çeken insanlara yazılır.

İndikalı çeşitlerin çoğu olduğu gibi Annex fem, çok iyi bir şekilde çeşitli ağrıları keser ve zor bir günden dinlenmeye yardım eder. Çeşit, kendini psikiyatride iyi göstermiştir. Onu, birçok ruhsal bozuklukların tedavisi için yazıyorlar.

 • Çiçeklenme dönemi:
  55-65 gün
 • Yükseklik:
  Orta
 • Hasat:
  Bir çalıdan 100-250 g., 450-500 g./m2
 • Genotip:
  Daha çok İndika
 • ТГК:
  Yüksek
 • КДБ:
  Orta
 • Tip:
  Foto periyodik
 • Cinsiyet:
  Feminize edilmiş
 • Hasat toplama zamanı:
  Ekim ayının sonu
 • Aroma:
  Tatlı ve akılda kalıcı narenciye ve baharatlar buketi
 • Tat:
  Sandal ve limon
 • Etki:
  Öforili sevinçdalgaları, huzur ve sakinlik vibrasyonları, kaslar ağırlaşır ve yaratıcı aktivite ortaya gelir
 • Özellik:
  Feminize edilmiş Annex,birçok nesil klonlar için harika bir anne bitki olabilir
 • Для новичков:
  No
 • Медецинский:
  Yes
Yorum ekle
 • Kvitochek

  Через 2 дня приехала коробочка) Все супер, только сортов делайте побольше, и будем всем много дымного счастья. Семки одна к одной, отправляют быстро.

 • K_ASTRO

  Заказывал у чуваков в первый раз ГИПЕРИОН!! На солнышке в кокосе с вермикулитомпрет как пальма в Африке.. что порадовало, так это время отправки! Оплатил в обед, в 6 вечера уже ехал с Новой почтой грузовичок))

 • Chereztravu

  Надзвичайно вдячен магазину за вчасне відправлення. Хлопці знають свою роботу на 100%, все добре пояснили з Новою поштою. Отримав відправлення через 3 дні, насіння поки не пророщував, але запаковано все дуже добре. За обслуговування 5+.

 • Jan1525

  Думал, мало беру, в следующий раз больше заказать. Все круто, семена рабочие, всхожесть порадовала с первого раза! Старайтесь, буду брать еще! Привет с Кубани)

 • Norveg is Norvegii

  Бонусы крутые и пацаны реально быстро работают!! Немного пришлось поволноваться в очереди на Новой почте) Семок в упаковке не видно вообще, кто не в теме, не поймет. Семки все целые. Ждем с другом бесплатных семок под репорт на осень)

Нужен новый