Colossus Fem

Buy Colossus Fem

Hâlihazırda vardır
€14.97
Miktar:
- +

Parlak ve unutulmaz bir sakız tadına ve çok güçlü etkiye sahip Colossus feminized’in herhangi bir başka çeşitle karıştırılması imkansızdır. Kendi tohum bankanızda Colossus feminized tohumlarına sahip olmak, gerçekten şereftir, çünkü bu kannabisin esasında, seleksiyon uzmanları yeni yeni çeşitler çıkarırlar.

Colossus feminized kullanıldığında, bazen “time” etkisi izlenmektedir, dolayısıyla onu bir kez çektikten sonra hemen takviye kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Çok hassas tiryakilerin, en ilginç anda “üçüş”un yerine zayıf bir etkinin geleceği konusunda endişe etmeye gerek yok, çünkü orta miktarda Colossus feminized kullanıldığında, böyle bir durum izlenmemektedir.

Colossus feminized’in diğer feminize edilmiş kannabis çeşitlerine nispeten çok önemli avantajı vardır. Vejetatif aşamasının başında o, çoğu zaman o dönemde çalının olumlu yetişmesini ve gelişimini engelleyen çeşitli hastalıklara ve böceklere karşı inanılmaz dayanıklılık gösterir.

Colossus feminized, her türlü toprakta kesin olarak adapte olabilen ve doğanın her türlü sıcaklık kaprislerine direnebilen, en dayanıklı kannabis çeşididir. Bitki, her zaman yeni başlayan yetiştiricilerin hatalarına anlayışlı davranarak aşırı sulamaya tepki vermez. Colossus feminized, her şeye rağmen yetiştiriciyi aromalı ve sert kozalardan oluşan şık bir hasatla ödüllendirecektir.

Colossus feminized kannabis tohumu, gayet uzun boylu bir çalıyı oluşturur. Çeşit, üzerlerinde sanki az önce pudra şekeri ile kaplanmış, reçineli bal meşalelerine benzeyen sert tomurcukların bulunduğu birçok yan dalları olan, büyük ve sağlam bir merkez gövdeyi oluşturur. Böyle bir kenevir şaheserinin yaydığı tatlı-sakız aroması, her bir kenevir yetiştiriciyi hayran bırakır ve birçok hoş izlenim verecektir.

Colossus feminized, boyu 0,8 ile 2 metre arasında olduğu halde çok geniş bir çalı şeklinde yetişmez, onun yaprakları, hasat döneminde yetiştiriciye kendi eliyle yuvarlattığı “lezzetli atıştırmalıklarla” şımartmayı müsaade eden, birçok küçük kristallerle kaplıdır.

Bilgi için! Colossus’un versiyonu feminize edilmiş olması, yetiştiricinin sadece dışı bitkileri elde edeceğinin anlamına gelir.

Colossus feminized, “SCROG” tekniğiyle çok iyi yetişir ve klon yapımı için çok iyi bir anne bitkidir. Klonlama tekniği, üreticinin beyan ettiği hasat miktarından çok daha verimli sonuçları elde etmeyi müsaade eder, kozalar ise bu durumda hep aynı ağırlıkta ve aynı boyutta olacaklardır.

Bilgi için! Anne bitkisi, vejetasyon aşamasında birkaç sene devamında tutulabiliyor! Böylece yetiştirici, şöyle bir “ev ağacını” oluşturarak kannabisin hayatı devam ettiği sürece kaliteli ve istikrarlı olarak hasat toplamayı müsaade eder.

Jeneoloji

Colossus feminized çeşidinin tarihi vatanı, ABD’nin İndiana eyaletidir. Colossus kannabisinin tam jeneolojisi belli değildir. Seleksiyon uzmanları, harika bir kannabis çeşidinin yaratıcıları olmuşlardır. İndika etkisinin domine ettiği Colossus feminized çeşidinin dayanıklılığı, istikrarlılığı ve sihir edici tat özelliklerine eşdeğer bir çeşit dünyanın tohum piyasasında yoktur.

Son derece güçlü bağışıklığın sayesinde Colossus feminized, hava değişikliklerinden ya da ani nem oranının yükselişlerinden korkmadan dışarıda çok iyi yetişir.

Yetiştirmenin özellikleri

Colossus feminized, iddiasız ve aynı zamanda istikrarlı, hem yeni başlayanın ilk tecrübesi, hem de müzmin bir kenevir yetiştirici için ideal uygun bir çeşit olarak nitelendirilebilir. Her ikisi de elde ettikleri sonuçtan ve çok güçlü etkisinden hayran olacaklardır.

Colossus çalısı, bir anda boyda uzar ve yapraklar şeklindeki “yeşillik” potansiyelini arttırır. Kannabisin özelliği olan açık yapı, güneşin ya da lambanın ışınlarına engelsiz bir şekilde en alttaki dallara kadar ulaşmayı müsaade edecektir. Bitkinin neredeyse her bir dalı, ışığı orantılı bir şekilde geçirerek kaliteli, yandaki daldakilerin neredeyse aynı kozaları oluşturmayı müsaade eder.

Colossus feminized yetiştirildiğinde, yetiştiricinin kannabisin dalları için dayanakları koyması ve SCROG ya da SOG tekniklerini uygulaması gerekecektir. Çünkü oluşmakta olan kozaların sertliğinden ve ağırlık potansiyelinden dolayı dallar dayanmayıp kırılabilirler, bu da olgunlaşmamış hasadın ortaya gelmesine neden olacaktır.

Evde yetiştirme

Colossus feminized ev şartlarında yetiştirilirken önemli olan, bitkiye besleyici toprak ve yeterince ışıklandırma sağlamaktır. Kannabis için ideal toprak, vermikülitle karıştırılmış ve mikro elementler (azot / fosfor / potasyum) göstergelerinin aynı 180х180х180 ya da her iki tarafa +/- %15-25 farkla birbirine yakın olduğu toprak sayılır.

Colossus feminized çeşidine, gelişmiş bir kök sistemi hastır, dolayısıyla fidenin dikileceği kabın kapasitesi, 10 ile 15 litre arasında olmalı ve altında mutlaka drenaj delikleri olmalı. Colossus çeşidinin daha küçük bir saksıda yetiştirilmesi, hasadın daha az olmasına neden olacaktır. Colossus feminized çeşidinin vejetatif dönemi, ilk yapraklar ortaya çıktığı andan itibaren 4-5 haftadır. Geçmesi gereken vejetatif süre dolduktan sonra, 55-65 günlük çiçeklenme aşamasına geçmek lazım.

Kapalı şartlarda, bitkiye layık şartlar sağlandığı durumda yetiştirici, ortalama verimlilik göstergelerine göre bir metre kareden 400-500 gram koza hasadını toplayabilecektir. Ziraatçıların uzun yıllık kenevir yetiştirme deneyimlerinin gösterdiğine göre, ev şartlarında Colossus feminized çeşidinin bir çalıdan elde edilebilir verimlilik, 180-270 gramdır.

Colossus feminized, gübrelemeyi sever, fakat bu işle fazla heveslenmeye değmez. Mağazadan satın alınan ve uygun miktarda besleyici maddeleri içeren toprağı kullandıkça gübreleri asla kullanmayabilirsiniz.

Temiz tıbbi marihuana yetiştirmek için en iyisi organik gübreleri kullanmaktır. Bunların listesinde olan gübreler:

 • at gübresi (en uygun olanı, granüle edilmiş olanıdır),
 • yarasa guanosu,
 • deniz balığı infüzyonu
 • deniz yosunu infüzyonu.

Bu tür doğal gübrelerin içinde, bitki tarafından alındıkça köklerin çok daha hızlı geliştiği ve bununla çalının gelişimini ve yetişmesini hızlandıran tüm normal, faydalı ve kannabis için gerekli besleyici maddeler içerilmektedir.

Tavsiye! Kimyasal gübreler kullanıldığı takdirde, hasat toplanmadan 7-10 gün önce kannabisin “yıkanması” (sıkça sulanması) önerilir. Böyle bir hile, bitkinin içinde birikmiş gübrelerin yoğunluğunu azaltmaya ve kozaların kalitesini farkedilebilecek bir şekilde iyileştirmeye yardım edecektir.

Dışarıda yetiştirme

Colossus feminized’in açık havada dikimine hazırlanırken, kannabisin hayat devresinin tamamının geçeceği yeri göz önünde bulundurmak lazım. 0,5 ile 2 metre arası ve hatta daha yüksek boyundan dolayı, çalı kolayca görülebilir olacaktır, dolayısıyla alanın yabancı gözlerden gizli ve dikkat çekmeyen yerde bulunması gereklidir. Fakat aynı zamanda “gizli yerin” içine güneş ışınlarının ulaşabilmesini asla ihmal etmemek lazım; ışıklandırma, çalının gelişimine ve kenevirin potansiyelinin açılmasına etkileyen çok önemli bir koşuldur.

Orta enlemlerde yaşayan yetiştiriciler, Colossus feminized hasadının toplanmasına Eylül’ün sonunda – Ekim’in başında başlayabilirler. Dışarıda yetiştirilen bitkilerde, bir çalı 500 gram birinci kalite ürün verebiliyor.

Bilgi için! Müstakil bir evde yaşayıp, yazlık eviniz olmadığı takdirde, kannabis için sade malzemelerden gübre önceden hazırlanabilir. Yapraklar, masanızdan yemek kalıntıları, biyolojik çöp, ot, bir kompost yığınına toplanır ve haftada bir kez karıştırılır. Kenevirin dikileceği çukur hazırlandığında, toprak, önceden hazırlanmış küçük miktar kompostla karıştırılır, bol bol sulanır ve 2-3 günlüğüne bırakılır. Bu süre içerisinde karışım, kompostun içerdiği faydalı ve bitki için gerekli mikroplar ve bakterilerle zenginleşir ve içine kannabisin dikimine hazır olur.

Colossus feminized’in içine dikileceği çukurun kapasitesi, 25-50 litre olmalı. Zemini kendi elinizle hazırlarsanız daha iyi olacaktır. Bunun için nehir kumunu normal ya da mağazadan satın alınan toprakla karıştırılıp, içine az miktarda at gübresi esasında yapılan kompost katılması lazım. Böyle bir toprak karışımını kullandığınız takdirde, Colossus feminized gübrelenmesi şart değildir.

İlginçtir! Her çeşit kannabis için ideal bir asidite belirtisi, ısırgan otunun altında alınan toprağın asiditesidir. Yetiştirici, kannabis için uygun bulduğu yerde bu harika otun yetiştiğini görürse, kendisi gerçekten şanslı sayılabilir!

Sulama, Colossus feminized’in hayatında esas rolü alamaktadır. Yetiştirici, sevdiği bitkiye yeterince, yani haftada 1-2 kez dikkat ayıramayacağını ve sulamanın kısıtlı olacağını önceden anlıyorsa, hidrojeli kullanması önerilir. Böyle bir “destek”, köklere yeterli miktarda suyun iletilmesi sağlayacaktır ve kenevir yetiştiricisine sulamayı %20-30 azaltmaya yardım edecektir. Hidrojelin satınalma masrafları, 50 gram için $1,5-2, verdiği fayda ise bir çalıdan 500-600 gram ürün.

Tat özellikleri ve etkisi

Colossus feminized marihuana çeşidinin çok hoş, tatlı-narenciye, sakız tadı vardır, onun kullanımından sonra hiçbir tiryaki ilgisiz kalmayacaktır. Tadı, ömür boyu aklında kalacaktır, ona benzeyen tatları diğer kannabis çeşitlerinde bulunduğu takdirde ise, böyle çeşidin genetik atası Colossus feminized olduğundan emin olunabilir.

İstikrarlı ve güçlü etki, yavaşça ama emin adımlarla olan bir ilerleyişle gelir. İlk çekildikten hemen sonra yumuşak bir öfori durumu hissedilir, belirli bir süre geçtikten sonra ise günlük fikirlerin gidip, zihni istenilen indika etkisinin sarması izlenebilir. %20’lik THK oranı, kenevir hayranlarını yıkıcı etkisiyle şaşırtarak sevindirecektir.

Colossus feminized, orman gezisinde eşlik yapmak için çok iyi bir arkadaştır. Onun etkisiyle her şey daha parlak ve daha ilginç oluyor. Derin bir meditasyona dalınabilir, benzersiz müzik eseri yazılabilir ya da sadece etraftaki hayat izlenilebilir.

Colossus feminized, çok güçlü tıp potansiyeline sahiptir, onun tüm avantajlarını saymak imkansızdır. Çeşit, kolayca stresi ve onun sonuçlarını giderecek, her aşamadaki depresyonun üstesinden gelecek, çok geniş tedavi edici etki spektrumuna sahip, ayrıca onu otizm ve göz hastalıklarının tedavisinde yazıyorlar.

Tam bir gevşeme halinde bulunmayı sevenler, Colossus fem’i layıkıyla takdir edeceklerdir. Marihuana, bir anda iştah açar ve uyum ve huzur dalgalarına dönüştürerek tüm endişeleri yok edecektir.

 • Çiçeklenme dönemi:
  55-65 gün
 • Yükseklik:
  Orta
 • Hasat:
  Bir çalıdan 180-270 g., 400-500 g./m2
 • Genotip:
  Daha çok İndika
 • ТГК:
  Yüksek
 • КДБ:
  Orta
 • Tip:
  Foto periyodik
 • Cinsiyet:
  Feminize edilmiş
 • Hasat toplama zamanı:
  Ekim ayının başı
 • Tat:
  Çok hoş, tatlı-narenciye, sakız tatlı
 • Etki:
  Uzun süreli ve çok güçlü etki, yumuşak öfori durumu hissedilir
 • Özellik:
  Colossus Fem, iddiasız fakat aynı zamanda istikrarlı bir çeşit olarak eminlikle nitelendirilebilir
 • Для новичков:
  Yes
 • Медецинский:
  Yes
Yorum ekle
 • Kvitochek

  Через 2 дня приехала коробочка) Все супер, только сортов делайте побольше, и будем всем много дымного счастья. Семки одна к одной, отправляют быстро.

 • K_ASTRO

  Заказывал у чуваков в первый раз ГИПЕРИОН!! На солнышке в кокосе с вермикулитомпрет как пальма в Африке.. что порадовало, так это время отправки! Оплатил в обед, в 6 вечера уже ехал с Новой почтой грузовичок))

 • Chereztravu

  Надзвичайно вдячен магазину за вчасне відправлення. Хлопці знають свою роботу на 100%, все добре пояснили з Новою поштою. Отримав відправлення через 3 дні, насіння поки не пророщував, але запаковано все дуже добре. За обслуговування 5+.

 • Jan1525

  Думал, мало беру, в следующий раз больше заказать. Все круто, семена рабочие, всхожесть порадовала с первого раза! Старайтесь, буду брать еще! Привет с Кубани)

 • Norveg is Norvegii

  Бонусы крутые и пацаны реально быстро работают!! Немного пришлось поволноваться в очереди на Новой почте) Семок в упаковке не видно вообще, кто не в теме, не поймет. Семки все целые. Ждем с другом бесплатных семок под репорт на осень)

Нужен новый