Daken Fem

Buy Daken Fem

Hâlihazırda vardır
€14.97 €10.97
Miktar:
- +

Feminize edilmiş kenevir çeşitlerinin arasında şüphesiz lider, Daken feminized çeşididir. Kannabis, orta boylu yetişir, fakat aynı zamanda kozaları zarif ve kar beyazıdır. Daken feminized çeşidinde İndika domine etmektedir, fakat kannabisin fazla koku yaymadığına dair umutlanmanız nafiledir. Daken feminized çeşidine, gayet parlak bir kokunun yayılması hastır. Tecrübeli kenevir yetiştiricileri tecrübelerini paylaşırken, bitkinin çiçeklenme döneminde aroma yoğunluğunun azaldığını kaydetmektedirler.

Daken feminized, inanılmaz güzel bir kannabistir, onun hem vejetasyon dönemindeki, hem de çiçeklenme dönemindeki dış görünümü, teshir edici ve nefes kesicidir. Kozalar ve yapraklar, harika bir dengedeler, çalının orta boyu, onun yabancı gözlerden ve rastgele geçenlerden gizli kalacağını garanti ediyor. Daken feminized’in hasadı hakkında son derece büyük denmez, ama bu hasat küçük ta değil. Kannabisi doğal şartlarda yetiştirirken yeni başlayan bile fazla zahmet etmeden 100-250 gram bembeyaz koza hasadını elde edebilir, daha deneyimli yetiştirici tarafından boksta ya da serada yetiştirildiğinde bir metre kareden 400 ile 450 gram İndikalı ürün elde edilebilir.

Daken feminized, budanmaya ve “antrenmanlara” çok iyi dayanıyor, ayrıca SCROG tekniğinin uygulanmasına da olumlu tepki verir. “Daken”, yetiştiriciye kannabisin birçok kopyalarını yapmayı müsaade eden, ideal bir anne çeşitlerine aittir.

Vejetasyon esnasında Daken feminized, kendini gösterişsiz belirler ve istendiği gibi hızlı yetişmez, ama merak etmenize gerek yok. Vejetasyon döneminde çeşit, potansiyelinin tam açılması için güç toplar. Çiçeklenme aşamasında Daken feminized, üzerinde birçok aromalı çiçek filizlerinin bulunduğu, gür bir çalıya dönüşür.

Daken feminized, “öldürücü” etkiye sahip, dünyanın dört bir yanında en çok sevilen kannabis çeşididir. Her bir tohum bankası, “Daken”un tohumlarının olmasıyla övülebilir.

Birçok ödüle sahip Daken feminized, emin bir şekilde kannabis efsanesi denebilir. Onun nitelikleri her bir yetiştiriciye, Daken feminized tohumlarını satın alınca onun sadece hoş ve çok güçlü etkisinden değil, yetiştirme sürecinden de zevk alacağına dair eminlik hissini vermektedir. “Daken”, kendi parametreline göre mükemmeldir ve feminize edilmiş kenevir çeşidini yetiştirmeye karar veren tecrübesiz yetiştiricinin ilk deneyimi için çok uygundur.

Jeneoloji

Daken feminized, AK-47 ile “Beyaz Dul” (White Widow) klonu gibi efsanevi kannabis çeşitlerini çiftleştirmeye karar veren seleksiyon uzmanlarının zahmetli ve özenli çalışmalarının sayesinde elde edilmiştir.

Seleksiyon uzmanları, Daken feminized çeşidine atalarının sadece olumlu niteliklerini aktarmaya becermişler, bunun sayesinde çeşit, dünyanın dört bir yanında popüler ve talep edilir.

Yetiştirmenin özellikleri

Daken feminized, iri bir bitki değildir ve vejetatif büyüme esnasında çok yavaş gelişir, fakat bu sadece çeşidin özellikleridir. Çeşidin benzersizliği şudur ki o, çiçeklenme esnasında “kilo alır” ve bu büyüme, sadece çiçek filizlerinde değil, bitkinin genel boyutlarında da görünmekte. Daken feminized, orta enlemlerde yetiştirme için çok uygundur ve 70 gün içerisinde çiçeklenmeyi tamamlar. Günümüzde, “Daken”un üç esas fenotipi vardır, her biri de yetiştiriciyi harika hasatla sevindirebilmektedir.

Çimlendirilmiş Daken feminized tohumları, ilk baharın ortasında açık toprağa ekilir. Kannabis çalısı, açık hava şartlarında 120-140 santimden yüksek seyret yetişir, bu özelliği, onu “gizli” yetiştiricilik için harika bir çeşit yapmaktadır.

Kapalı şartlarda, Daken feminized kenevir tohumlarını önceden 12 saatliğine suda bekletip, iki ıslak pamuk diskinin arasında çimlendirilmesi önerilir.

Çeşit, ev şartlarında yetiştirilmek üzere çıkarılmıştır, dolayısıyla minimum çaba sarf ederek harika bir hasat elde etmek mümkündür. Bitki, 400 vat ve daha güçlü yüksek basınçlı sodyum lambalarına çok iyi tepki verir. Vejetatif aşamada, 80-100 vatlık enerji tasarruflu lambalar yeterli olacaktır.

Kannabisin tüm çeşitleri olduğu gibi Daken feminized, vejetatif aşamada belirli 18\6 saatlik ışıklandırma rejimini talep eder, yetiştirici bitkiyi çiçeklendirmeye teşvik etmeye karar verince ise ışıklandırmayı 12\12’ye dönüştürmek lazım.

Bilgi için! Kannabisi kapalı şartlarda yetiştirmenin güzelliği, işte yetiştiricinin sevdiği bitkinin çiçeklenmeye başlama zamanını kontrol edebilmesidir.

Daken feminized, budaklı ve sağlam dallara sahip olarak, “SCROG” tekniğine çok iyi tepki verir, ayrıca klonlamaya da müsaade verir. Girişken yetiştirici, “Daken”u hidroponik sistemde yetiştirirse, üreticilerin beyan ettiği rakamlardan çok daha bereketli hasat toplayabilecektir.

Çiçeklenme esnasında çeşit, mekânın tamamını güçlü ve kalıcı aromasıyla sarar ve komşular tarafından doğabilecek gereksiz şüpheleri önlemek için, kömür filtresiyle donatılmış, daha güçlü havalandırma sisteminin kullanılması önerilir.

İlginçtir! Yetiştirme boksun mümkün olduğunca sızdırmaz olması kaydıyla, kömür filtresi sizi gerçekten yabancı kokulardan kurtaracaktır. Bu şart sağlanmadıysa, uzman yetiştiriciler, keskin kokuları emen “susturucuları” kullanmayı öneriyorlar.

Açık hava şartlarında, Daken feminized yetiştirilmesi için yabancı gözlerden ve koku organlarından uzak bir yeri seçmek lazım.

Örnek! 0,25 hektarlık bir arazinin üzerinde “Daken”un bir çalısı, o kadar şiddletli koku yayıyordu ki az kalsın meraklı komşuların dikkatlerini çekecekti.

Çok özenli yeni başlayan yetiştiricilere, Daken feminized’in aşırı sulanmasıyla deney yapmamaları önerilir. Bitki, su konusunda çok kaprislidir ve en azından vejetatif büyüme aşamasında aşırı su sevmez. “Daken”u boksun içinde yetiştirirken nem seviyesinin göstergelerine dikkat etmek gerekir!

Evde yetiştirme

Daken feminized kök sistemi, 10 litre ve daha büyük kapasiteli saksıları sever, en iyi sonuçlar ise yetiştirici, sevdiği bitkiyi 20 litrelik saksıya yerleştirdiği durumda elde edebilecektir. Çeşit, gübreleri çok iyi hazmeder ve hatta yeni başlayanlara gübrelemede aşırıcılığı affediyor.

Daken feminized, Hindistan cevizi lifinin üzerinde, toprak içinde, kombine toprakta ve hidroponikte çok iyi yetişir. Yeni başlayan yetiştiriciye, “Daken”u sürekli gübrelemeyi gerektiren zeminlerde yetiştirerek “kaderle oynamak” tavsiye edilmez.

10 litrelik saksıya üniversal bir zemin, aşağıdaki malzemelerden oluşan karışım olacaktır:

 • 5-6 litre, mikro elementler (azot / fosfor / potasyum) göstergelerinin 20:20:20 olduğu, mağazadan satın alınan toprak,
 • 2 litre kabartılmış vermikülit ya da perlit,
 • 1 litre Hindistan cevizi lifi,
 • 1 litre humus.

Bilgi için! Kannabis, zeminin durumuna çok hassastır ve pürüzlü yapılı karışımları tercih eder. Böyle bir toprağın içinde, bitkinin kök sistemi hızlı ve engelsiz bir şekilde yetişir, bu, bitkinin sağlıklı yetişmesini ve büyük koza hasadının olmasını destekler.

Daken feminized gübreler kullanılarak yetiştirildiğinde, yeni başlayan yetiştiricinin, büyük bir titizlikle kullanma talimatlarına uyması gerekir, aksi takdirde bitki hastalanabilir hatta tamamen yok olabilir.

“Yeşillik ekranı” tekniği, yetiştiriciye pek zahmet etmeden 450-500 gram harika koza hasadını yetiştirmeye yardım edecektir. Daken feminized’in tam çiçeklenme aşamasında hız artışı yaptığını göz önüne alarak, hücrelerin %70 kadar kapanmasını beklemeye bile gerek yoktur. Vejetasyon aşamasında bitkinin, yapılan konstrüksiyonunun en azından %50’sinin altında eğilmiş olması yeterlidir.

Daken feminized’i sadece organikle yetiştirdiği takdirde yetiştirici, kaliteli, hakiki tıp kannabisini yetiştirebilecektir.

Bilgi için! Kimyasal gübrelerin kullanılması sonucuyla organik gübreler kullanılması sonucunda aralarındaki hasat miktarında farkı, kimya nın lehine %12-16, fakat bununla birlikte çok büyük kalite farkı ortaya çıkar. Her yetiştirici, en azından bir kez temiz organikte kannabis yetiştirilmeli.

Her bir kannabis çeşidi, pH seviyesine çok kaprislidir. Yetiştirici, bitkisinin hızlı yetişmesini ve potansiyelini tamamen açmasını istiyorsa, sürekli olarak toprağın asiditesini kontrol etmelidir. Daken feminized yetiştirilmesi için en uygun karışım pH oranı 6-6,5 olacaktır.

Daken feminized – İndikadır, bu demektir ki onun yaprakları geniş ve sık yetişir. Bu etken, “Daken” boksta yetiştirildiğinde yetiştirici tarafından göz önünde bulundurulmalı. Kannabisin İndikalı çeşitleri, rüzgârı ve iyi havalandırmayı çok severler. Hava akışının yetersizliği durumunda küf bulaşma riski ortaya çıkıyor.

Bilgi için! Bitkinin yapraklarının sürekli hareket içinde olmaları için, bilgisayar kasasının fanının boksa kurulması fazlasıyla yeter.

Dışarıda yetiştirme

Daken feminized, açık hava artlarında gayet iyi sonuçlar gösterir. Onun kısa boyunu, fakat gayet geniş dallarını göz önüne alarak, bitki, özenli yetiştiriciye 150-250 gram sert ve parlak kozalardan hasat verebilir. Kannabis, yetiştiricinin kendi eliyle hazırlayabileceği ya da hazır satın alabileceği besleyici toprakla dolu 12-20 litre kapasiteli çukurlarda kendini çok iyi hissedecektir.

Organikte yetiştirme için, üçte biri humustan (ya da kompost çukurundan alınan karışımdan), 1\3 ısırgan otunun altından alınan topaktan ve 1\3 Hindistan cevizi lifiyle vermikülit karışımından oluşan toprağın kullanılması önerilir. Uzman yetiştiriciler, ayrıca karışımın içine 1\2 bardak dolomit kireci ve 1-3 litre nehir kumunu katmayı öneriyorlar.

Önceden hazırlanmış karışım, bol bol sulanıp 1-3 gün demlendirilmeli.

Yetiştitici, efsanevi Daken feminized’i gübrelerle yetiştirmeyi planlıyorsa, aşağıdaki toprak karışımı kullanılabilir:

20 litrelik çukura:

 • 10 litre ısırgan otunun altından alınan toprak (böyle toprak, kannabis için nötür PH’a sahiptir),
 • 3-4 litre Hindistan cevizi lifi,
 • 3-4 litre nehir kumu,
 • 2-3 litre at gübresi esasında humus.

Daken feminized, ilkbaharın ortasında, önceden tohumlardan fide yetiştirilip, dikilir. Çimlendirilmiş kenevir tohumları, inanılmaz derecede güçlüler ve ortama adapte olabileceklerdir, aynı zamanda toprağa ekilen tohumlar her zaman çimlenmez.

Önemlidir! Gece hava sıcaklığı, sürekli +10 santigrat derecesi civarında olmadan Daken feminized fidelerini açık havada dikmeyin.

Kannabis, düzenli sulamayı sever ve kuraklığa son derece olumsuz tepki verir, dolayısıyla toprak kurudukça bitkinizi sulamaya çalışınız. Bitki yeterli miktarda su almazsa, onun verimliği kat ve kat düşebilir.

Bildi için! Bitkinin sık sulamasını düşünmemek için, “tembel” yetiştiricilerin çoğu toprağa, içine yeterince su çeken ve çok kuru hava durumunda bu suyu kannabisin kök sistemine ileten hidro jeli katıyorlar.

Daken feminized, dayanıklı bir çeşittir ve hızlı hava değişimlerinden korkmaz, bu özelliği, onu yeni başlayanlar tarafından yetiştirilmek için çok uygun bir çeşit yapmaktadır. Bu kenevir çeşidinin tek olumsuz özelliği, keskin kokusudur, dolayısıyla yetiştiricinin, bitkiyi yetiştireceği yer konusunda çok dikkatli yaklaşmak lazım.

Yetiştirici, Daken feminized bitkisine minimum özen gösterirse, Ekim ayının ilk günlerinde artık milyonlarca parlak trikomalarla kaplı 120 ile 150 santim boyundaki harika bir çalıyı izleyebilecektir.

Tat özellikleri ve etkisi

Daken feminized – güçlü, insanı elinden ayağından bağlayan bir İndikadır. En tecrübeli tiryakiler bile %20-22 THK’ya dayanamazlar. Genlerindeki küçük bir sativa izi, fikirlere ve hislere hoş ve yakıcı bir öforinin eşliğindeki yüksek uçuş verecektir, bu uçuşun yerine sonradan yumuşak bir dinlenme limanına düşüş gelecektir. Etki gayet uzun süre devam eder ve sıfır yerçekiminde uzun bir uçuşa benzer.

Çeşit gayet güçlüdür, dolayısıyla etkinin başladığından emin olmadan takviyenin kullanılmaması tavsiye edilir. Birçok insan, Daken feminized kullanımında etkinin 1-2 dakikaya kadar geç geldiğini farketmiştir, dolayısıyla acele etmeye gerek yok.

Daken feminized dumanından sonra kalan yumuşak “stunk” tadı, hiçbir esteti ilgisiz bırakmaz.

Daken feminized, tıp kannabis çeşitlerine aittir, bu da pek şaşırtıcı değildir çünkü onun ataları, dünyanın dört bir yanında tedavi potansiyelli çeşitlerden en çok bilinen çeşitlerdir. Çeşit, ağrıyı susturmak için ve depresyon hastalarına yazılır.

Önemlidir! Tiryakilerin çoğu, Daken feminized kullanımından sonraki günün tamamında huzurlu ve yatıştırılmış ruh halini kaydetmiştir.

İlginç bir gerçek! Yetiştiricilerin ve seleksiyon uzmanlarının güçlerinin birleşimiyle Daken feminized çeşidinin tohumlarıyla ilginç bir deney yapılmıştı. Dünyanın çeşitli tohum bankalarından 150 “Daken” tohumu satın alınmıştı. Hepsi yetiştirilip, sonradan verimlilikleri değerlendirildi. Her bir tohum kendini çok iyi göstermiştir. Ağırlık göstergesi teyit edildi, kozalar sert yapılıydı, THK oranıysa, söz edilen %22’ye ulaşmıştır. Bu deneye dayanılarak, Daken feminized benzersiz, istikrarlı ve güçlü etkili kaliteli bir çeşit olduğu denebilir.

 • Çiçeklenme dönemi:
  70 gün
 • Yükseklik:
  Orta
 • Hasat:
  Bir çalıdan 100-250 g., 400-450 g./m2
 • Genotip:
  Daha çok İndika
 • ТГК:
  Yüksek
 • КДБ:
  Orta
 • Tip:
  Foto periyodik
 • Cinsiyet:
  Feminize edilmiş
 • Hasat toplama zamanı:
  Ekim ayının başı
 • Tat:
  Kullanıldıktan sonra “skunk” tadı
 • Etki:
  Fikirlere ve hislere, yavaşça gevşeme limanına yumuşak bir düşüşe dönüşen hoş ve yakıcı bir öfori eşliğindekiyüksek uçuş verecektir.
 • Özellik:
  Çeşit gayet güçlüdür, dolayısıyla etkinin açılmaya başladığından emin olmadan takviye alınmaması önerilir.
Yorum ekle
 • Kvitochek

  Через 2 дня приехала коробочка) Все супер, только сортов делайте побольше, и будем всем много дымного счастья. Семки одна к одной, отправляют быстро.

 • K_ASTRO

  Заказывал у чуваков в первый раз ГИПЕРИОН!! На солнышке в кокосе с вермикулитомпрет как пальма в Африке.. что порадовало, так это время отправки! Оплатил в обед, в 6 вечера уже ехал с Новой почтой грузовичок))

 • Chereztravu

  Надзвичайно вдячен магазину за вчасне відправлення. Хлопці знають свою роботу на 100%, все добре пояснили з Новою поштою. Отримав відправлення через 3 дні, насіння поки не пророщував, але запаковано все дуже добре. За обслуговування 5+.

 • Jan1525

  Думал, мало беру, в следующий раз больше заказать. Все круто, семена рабочие, всхожесть порадовала с первого раза! Старайтесь, буду брать еще! Привет с Кубани)

 • Norveg is Norvegii

  Бонусы крутые и пацаны реально быстро работают!! Немного пришлось поволноваться в очереди на Новой почте) Семок в упаковке не видно вообще, кто не в теме, не поймет. Семки все целые. Ждем с другом бесплатных семок под репорт на осень)

Нужен новый