Havok Fem

Buy Havok Fem

Hâlihazırda vardır
€14.97
Miktar:
- +

Havok Fem – içinde İndika ve Sativa genlerinin harika bir şekilde uyuştuğu, dünya çapında popüler çeşittir. Çeşit, benzersiz aromasıyla ve çok güçlü etkisiyle herkesin sevgisini kazanmıştır. Bitki, özenli yetiştiriciye yaratıcı bir zevk verir ve bal gibi yapışkan kozalardan iyi bir hasat ile ödüllendirecektir.

Havok Fem kannabisinin tohumları, tamamen feminize edilmiştir ve yetiştirici, garantili olarak sadece dişi bitkilerini elde edecektir. Otomatik çiçeklenen hibridinden farklı olarak, Havok Fem’in yetiştirilmesi için daha fazla zaman gerektirir. Vejetatif aşama, yetiştiricinin isteğine bağlı olarak 45-50 gün devam edebilir, çiçeklenme aşamasıysa çok kısadır ve 60-65 gün devam eder, bunun sayesinde çeşit, açık hava şartlarında yetiştirilmesi için uygundur. Artık Eylül’ün ortasında – Ekim’in başında bir bitkiden 100-200 grama kadar hazır ürün toplanabilir.

Havok Fem, yetiştirildiği esnada kapris yapmaz, bunun sayesinde yeni başlayan biri, yetiştirme sürecinin kolay bir şekilde üstesinden gelebilecektir. Çeşit, farklı hastalıklara dayanıklıdır ve küf ile mantara neredeyse hiç hassas değildir.

Kannabisin tohumlarından, çiçeklenmenin sonunda morumsu tonları alan, üzerinde güzel koyu yeşil renkli yapraklar olan kısa boylu çalılar yetişir.

Çalının boyutu, fenotipe bağımlı olarak değişebiliyor. Test edilmiş tohumlarda, bitki boyutları 40 ile 120 santim arasındaydı, hasat miktarıysa kapalı şartlarda bir metre kare üzerinde 400 grama kadar çıkıyordu. Böyle kısa boylu bir bitki için bu miktarın iyi bir hasat olduğunu kabul edilmeli.

Havok Fem, gizli yetiştiriciliği sevenler için harika bir tercih olacaktır, çünkü çalılar, kendi boyutlarıyla yabancı insanların dikkatlerini çekmez.

İndika köklerinin domine etmesi, çalıya içilmelersi uzun zaman süren ve kannabisin sativalı çeşitlerinden ağırlıkta farklı olan, ağır ve sert kozaları oluşturmayı müsaade eder.

Havok Fem çok iyi klonlanabilir, dolayısıyla yetiştirici, birkaç neslini oluşturabilir. Çeşit, “SCROG” tekniğinin vasıtasıyla yetiştirilebiliyor ve kolayca antrenman yapabiliyor, bunun sayesinde bitki, en küçük bokslarda da yetiştirilebiliyor.

Tetrahidrokannabinol oranı, rekor kırıcı %20-22’ye varabiliyor. Yetiştirici, iddiasız, kısa boylu, orta verimli, özel renk niteliklerine sahip bir bitki arıyorsa, Havok Fem tam uygun bir çeşittir. Çiçeklenme esnasında yayılan kokunun keskinliği orta derecelidir, kuru kozaları ise en görgülü gurmeyi bile hayran bırakacaktır.

Yetiştirici maksimum hasat elde etmek ve Havok Fem’i bütüm ihtişamıyla görmek isterse, onun yetiştirilmesi için 600 vatlık yüksek basınçlı sodyum lambası lazım olacaktır. Böyle bir yoğun ışıklandırmanın altında çeşit, potansiyelini tamamen açacaktır ve tamamen kristallerle kaplı koskoca mor renkli kozaları oluşturacaktır.

Yeryüzündeki her bir yetiştirici, bu çeşidi duydu, en çok satın alınan tohumların sırasındaysa Havok’nin aldığı yer listenin alt kısmından epey uzaktır.

Bilgi için! Havok Fem, uzun süre bozulmadan saklanabiliyor. Bununla birlikte o gücünü ve tat niteliklerini kaybetmez. Böyle bir özelliğini o, büyük ihtimalle, ünlü atalarından miras olarak almıştır.

Jeneoloji

Yabanmersini tadı olan muhteşem Havok Fem, seleksiyon uzmanlarının özenli çalışmalarının sayesinde dünyaya gelmiştir. Seleksiyon uzmanları, böyle zarif hibridi Purple Thai, Highland Thai ve Afghani Indica çeşitlerini çiftleştirerek elde etmişlerdir. Hibrit, atalarının en iyi niteliklerini miras olarak almıştır ve artık yeryüzündeki her bir kenevir yetiştirici tarafından bulunabilinmektedir. Havok Fem genlerinin %80’i İndikadan ve %20’si Sativadan oluşmaktadır. Böyle bir uyum, çok güçlü bir uçuş yapıp, daha sonra dinlenmeyi sevenlerin hoşuna gidecektir.

Bilgi için! Afghani, Thai ve Purple çeşitlerini çiftleştirdiklerinde seleksiyon uzmanları, hakiki psikotropik bir hibridin elde edeceklerini tahmin bile edemiyorlardı.

Havok Fem, dayanıklı ve istikrarlı bir çeşit olmuştur, dolayısıyla onu yeni başlayan bile yetiştirebilecektir.

Yetiştirmenin özellikleri

Havok Fem, hem açık hava şartlarında, hem de kapalı şartlarda çok iyi yetişir. Çeşidin jeneolojisinde domine eden İndika, yetiştiriciden özel ışıklandırma şartlarını talep eder. Havok Fem, bol ışığı sever, dolayısıyla 400 vat ve daha güçlü sodyum ark lambalarının (DNaT) kullanılması önerilir.

Havok Fem, gübrelemeye çok hassastır, dolayısıyla tecrübesiz bir el, çalıya zarar verebilir ve yetişmekte olan hasadı riske sokabilir. Yetiştirici, “SOG” ve “SCROG” tekniklerini güvenli bir şekilde uygulayabilir. Kannabis, kolay bükülür ve uzun süreli “jimnastik” lerden dolayı strese girmez.

Bitkinin boyutu, onu küçük bir boksun içinde yetiştirmeyi müsaade eder. Havalandırma şarttır, çünkü bitkinin sürekli dışarıdan karbondioksit akışına ihtiyacı vardır. Kenevir, havada içerilen СО2 miktarından 5 katını hazmedebilir. “Evdeki vaha”nız için gelecek hava kaynağını planlarken bunu dikkate almakta fayda var.

Çiçeklenme esnasında, Havok Fem, hoş ama gayet keskin bir koku yayar, dolayısıyla yetiştiricinin havalandırma sistemini kömür filtresiyle donatması ya da “eskisi usulle” odayı havalandırması ve tütsü kullanması iyi olur.

Bilgi için! Çiçeklenme sırasında morumsu renk tonunu almayan Havok Fem bitkileri rastlanmaktadır. Panik yaparak sahte ya da farklı bir çeşidin tohumlarını aldığınızı düşünmeye gerek yok. Havok Fem’in sadece %40-50’sinde böyle fantastik renge yatkınlık vardır. Belki siz bu şanslı insanlardan biri olursunuz.

Havok Fem, hidroponik ve aeroponik sistemlerde yetiştirildiğinde takdire layık sonuçlar verir. Kannabisin kök sistemi besleyici karışımla gerekli tüm maddeleri aldığı durumda ve onun çok geniş bir alanda yetişmesine gerek olmadığı için onun kullanılmayan tüm potansiyeli çalının boyuna gider ve bitki, normalden az daha uzun boylu yetişir.

Havok Fem, hem Hindistan cevizi lifinin esasında yapılan karışımda, hem de ve besleyici toprak karışımlarında çok iyi yetişir ve harika sonuçlar verir. Toprağa organiğin katılması, sert kozalı ve hareketsizleştirici etki veren, çok güzel ve sağlıklı bitkiyi elde etme ihtimalini arttıracaktır.

Bilgi için! Havok Fem’i yetiştirirken kimyasal gübreleri kullanırken, kullanma talimatlarını çok titiz bir şekilde takip etmek ve dozaj artışıyla deneyler yapmamak lazım.

Havok Fem’in yetiştirilmesi için seçilen saksı, drenaj delikleriyle donatılmalı, aksi takdirde su kabın dibinde birikecek ve kök sistemi çürüyüp, bitki yok olacaktır.

Evde yetiştirme

Havok Fem’in kısa boyu, onu, ev şartlarında yetiştirilmesi için ideal bir kannabis çeşidi yapmaktadır. Kenevir tohumları, önceden 12 saat devamında temiz suda bekletilir. Uzman yetiştiriciler, tohumlarının üzerinde bulunabilir küf ve mantar sporlarını öldürmek için suya az miktar hidrojen peroksit katarlar. “Su prosedürleri” yapıldıktan sonra Havok Fem tohumları, ili tane gözenekli süngerin ya da ıslak pamuk diskinin arasına koyulup, Petri kabının ya da plastik konteynerinin içine yerleştirilir. 2-4 gün sonra tohumlar köklenir ve toprağa ekime tamamen hazır olacaklardır.

Bilgi için! Çimlenme oranını yükseltmek için, her türlü kannabis tohumları yukarıda tarif edilen şekilde çimlendirilmeli.

Tohumun hazır toprak karışımına ekilmesi için cımbız kullanılmalı. “Kozaların” kökleri çok kırılgandır ve tecrübesiz bir yetiştiricinin elleri embriyona zarar verebilirler.

Havok Fem’in yetiştirilmesi için, 200х200х200 değerine yakın besin maddelerini içeren, satın alınan ya da kendi eliyle hazırlanan toprak kullanılabilir. Seçilen her türlü toprak tipine (Hindistan cevizi lifi haricinde) vermikülit ya da iri perlit katılmalı. Böyle katkı, su tutmayı yardım eder, ayrıca toprağa, kök sisteminin kolay ve engelsiz bir şekilde gelişmesini müsaade eden gözenekli bir yapı verecektir.

Bilgi için! Vermikülitin çok iyi su emme özelliği vardır. Bu madenin sadece 100 gramı, 400 ml su emebilir.

Vermikülitin, çeşme suyunda çok büyük miktarda olan çeşitli metallerle reaksiyona girme özelliği vardır. Böyle reaksiyon, toprağın asiditesini yükseltecektir, kannabis ise böyle değişikliklere olumsuz tepki verir. Böyle tatsızlıkları önlemek için, sulama için kullanacağınız suyun birkaç gün beklettikten sonra kullanılması ve düzenli olarak pH seviyesinin ölçülmesi önerilir.

Bilgi için! Kannabis, suyu sadece kök sisteminden değil, yapraklarından da çekiyor, dolayısıyla boksun içindeki nem oranını %60 civarında tutmak önerilir ve zaman zaman suyu bir sprey tabancasıyla püskürterek bitkiye “astropikal” anlarının yaratılması önerilir.

Havok Fem, 7-15 litrelik saksılarda iyi yetişecektir, ama yetiştiricinin bir “devi” yetiştirme planları varsa, 40-50 litrelik bir kap kullanılabilir. Günümüzde, kumaş saksıları çok popülerdir. Böyle kabın diğerlerden farklı özelliği, köklerin havada kesilmesi ve yapılmış oldukları malzemelerin çevre dostu olmasıdır.

Bilgi için! Havok Fem’i metal saksılarda yetiştirilmeyi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Metalin oksitlenip, toprağın asiditesini yükseltme özelliği vardır.

Havok Fem’in yetiştirilmesi için 400 vat ve daha güçlü sodyum ark lambaları (DNaT) ve LED lambaları uygundur. LED lambalarının avantajı, ışık spektrumunun ayarlanabilinmesidir, bu demektir ki bitkinin gelişim aşamasına göre lambaları değiştirmeye gerek kalmayacaktır, sadece uygun spektrumun ayarlanması yeterli olacaktır.

Havok Fem’in vejetatif büyüme döneminde, ışıklandırma 18\6 rejimini desteklemek lazım, yetiştirici bitkinin çiçeklenmesini istediğinde ise 12\12’ye geçilebilir. Havok Fem’in yetiştirildiği boksun içindeki hava sıcaklığı, +24-28 santigrat derecesi civarlarında olmalı, fakat +30 kadar küçük bir sapma hasada zarar vermez.

İndikalı kannabis çeşilerin, Sativalı çeşitlerden farklı olarak sürekli havalandırmaya ihtiyaçları vardır, dolayısıyla boksun içine, Havok Fem’in yapraklarını hareket ettirecek küçük bir bilgisayar fanını ya da vantilatörü kurmak gerekir.

Sevdiği bitkiye ideal mikro iklimi yaratınca yetiştirici, sadece 60-65 gün sonra yapışkan ve ağır kozalardan oluşan, layık bir hasat toplayabilecektir. Uzman yetiştiriciler, hasat toplama anını 4-6 günlüğüne “erteleyip”, Havok Fem’i bu süre kapkaranlık bir yerde bekletmeyi öneriyorlar. Kozalar tamamen “olgunlaşacak”, şeffaf trikomaların çoğu ise kehribar rengine dönüşecektir.

Çalının yaprakları alınıp, bitki doğru bir şekilde kurutulduktan sonra hazır ürünlerin iyice “tedavi edilmesi” önerilir. Kozalar kullanımda daha yumuşak olacak, tat buketi ise tam kapsamda açılacaktır.

Bir sır! Yetiştirici bitkisinin verimliliğini yükseltmek isterse, boksun içine devamlı olarak karbondioksit yayan haplar yerleştirilebilir. Kannabis, böyle özenli davranışı layıkıyla takdir edecek ve dikkatli yetiştiriciye büyük hasatla teşekkür edecektir.

Dışarıda yetiştirme

Havok Fem, açık hava şartlarında yetiştirme için çok uygundur. Çalının boyutlar, onu yabancı gözden gizli tutar, iddiasızlığı ve küfe dayanıklılığıysa çeşitli önleyici ilaçlarda tasarruf etmeyi müsaade eder. Dışarıda, çeşidin boyu çok seyrek durumlarda 120 santimi aşar. Havok Fem, büyük merkez gövdeyi ve üzerinde birçok çiçek filizlerinin oluştuğu düğümlü büyük dalları oluşturur.

Fidelerinin dikilmesi için yer ararken, İndika genlerinin domine ettiği kannabis çeşitlerinin ışık sevgisini göz önünde bulundurmak lazım. Güneş ışınlarının bitkiye mümkün olduğunca çok düşmesi, etrafında da gölgeleriyle ışıksız bırakacak büyük çalıların yetişmemesi tercih edilir.

Havok Fem, enleme bağlı olarak Nisan’ın ortasında – Mayıs’ın başında açık havada dikilir. Gece hava sıcaklığı, +8-10 santigrat derecesinden altına düşmemeli. Bitki, önceden yetiştirilmiş fide şeklinde dikilirse daha iyidir.

Havok Fem’in dikilmesi için 10-20 kapasiteli çukurlar uygundurlar. Kendi eliyle hazırlanmış ya da satın alınan toprak kullanılabilir. Yetiştirici organikte yetiştirmeye karar verirse, harika bir toprak reçetesi şöyle olacaktır:

 • 3 kısım 200х200х200 göstergeli ve 6-6,5 PH seviyeli toprak. Ayrıca turba, Hindistan cevizi lifi ya da ısırgan otunun altından alınan toprak (onun asiditesi kannabise uygundur) kullanılabilir,
 • 1 kısım humus ya da kompost,
 • 1 kısım vermikülit ya da iri perlit.

İstek ve imkân varsa, deniz yosunu katılabilir. O, kannabis için gerekli tüm mikro elementlerin kaynağı olacaklardır. Ayrıca toprağa biraz kum katmak iyi olur. Kum, iyi bir drenaj görevini yapar ve suya en altta bulunan kök ipliklerine kadar inmeyi müsaade edecektir.

Tüm malzemeler iyice karıştırılır ve sulanır. Hazırlanmış toprak, çukurun içinde 2-4 gün demlendirilmeli ve sonra içine fide dikilmeli.

Böyle besleyici toprağın içinde, Havok Fem için gerekli her şey olacaktır ve gübreler, sadece çiçeklenme zamanında verilebilir. Organik gübrelerden, su ile at gübresi infüzyonları (kompostoları) önerebiliriz.

Hasat, enleme bağlı olarak Eylül’ün ortasında Ekim’in başında beklenebilir. Havok Fem’in yetişmesi için gerekli tüm şartlar sağlanınca, bir bitkiden 200 grama kadar koza hasadı toplanabilir.

Kannabis, düzenli sulamayı çok sever ve kuraklığa çok olumsuz tepki verir, dolayısıyla yetiştiricinin bitkisine dikkat göstererek onu haftada en az 1-2 kez sulaması gerekecektir.

Bilgi için! Tembel yetiştiriciler için hidrojel icat edilmiştir. O, çukurun ortasına yerleştirilebilir ve Havok Fem’i sulama sıklığı, %30’a azalacaktır.

Tat özellikleri ve etkisi

Havok Fem, meyve kokusuna sahiptir ve tadı yabanmersini tadına çok benzer. Kullanımının etkisi, aniden gelir ve kısa süreli “uçuşun” katılaştırıcı “stone”la nitelendirilir. Kozaları gayet keskindirler, ama tedaviden sonra çok daha yumuşak ve lezzetli olurlar. Çeşit, iyice gevşemeye, tüm zihinsel ve bedensel kelepçeleri atmaya müsaade eder. Havok Fem, yorucu zihinsel ve fiziksel çalışmalardan güçleri yenilemek için çok iyidir.

Havok Fem, akşam saatlerinde ya da uykusuzlukta kullanıldığında etkindir. O, tüm huzur bozucu fikirleri şefkatli bir şekilde kovar ve yumuşakça uyku diyarına getirir.

Havok Fem’in tıbbi potansiyeli, onu:

 • anoreksi,
 • bronşiyal astım,
 • depresyo.

Havok Fem, çeşitli nedenlerle ortaya gelen ağrı sendromlarını çok iyi giderir, dolayısıyla yeryüzünde çoğu kadınlar tarafından sevilmektedir.

 • Çiçeklenme dönemi:
  60-65 gün
 • Yükseklik:
  Kısa
 • Hasat:
  Bir çalıdan 100-200 g., 400 g./m2
 • Genotip:
  Daha çok İndika
 • ТГК:
  Yüksek
 • КДБ:
  Orta
 • Tip:
  Foto periyodik
 • Cinsiyet:
  Feminize edilmiş
 • Hasat toplama zamanı:
  Ekim ayının başı
 • Aroma:
  Meyve
 • Tat:
  Yaban mersini
 • Etki:
  Etki aniden gelir ve dondurucu “stone” etkisine dönüşen kısa süreli “uçuşla” nitelendirilir.
 • Özellik:
  Çiçeklenme döneminde Havok Fem,hoş ama gayet keskin bir aromayı yayar
 • Для новичков:
  Yes
 • Медецинский:
  Yes
Yorum ekle
 • Kvitochek

  Через 2 дня приехала коробочка) Все супер, только сортов делайте побольше, и будем всем много дымного счастья. Семки одна к одной, отправляют быстро.

 • K_ASTRO

  Заказывал у чуваков в первый раз ГИПЕРИОН!! На солнышке в кокосе с вермикулитомпрет как пальма в Африке.. что порадовало, так это время отправки! Оплатил в обед, в 6 вечера уже ехал с Новой почтой грузовичок))

 • Chereztravu

  Надзвичайно вдячен магазину за вчасне відправлення. Хлопці знають свою роботу на 100%, все добре пояснили з Новою поштою. Отримав відправлення через 3 дні, насіння поки не пророщував, але запаковано все дуже добре. За обслуговування 5+.

 • Jan1525

  Думал, мало беру, в следующий раз больше заказать. Все круто, семена рабочие, всхожесть порадовала с первого раза! Старайтесь, буду брать еще! Привет с Кубани)

 • Norveg is Norvegii

  Бонусы крутые и пацаны реально быстро работают!! Немного пришлось поволноваться в очереди на Новой почте) Семок в упаковке не видно вообще, кто не в теме, не поймет. Семки все целые. Ждем с другом бесплатных семок под репорт на осень)

Нужен новый