Hyperion Fem

Buy Hyperion Fem

Hâlihazırda vardır
€14.97
Miktar:
- +

Hyperion fem – Büyük Britanya’dan gelen İndika’nın domine ettiği kannabis çeşitlerinin birkaç tanesinden biridir. Çeşidin çıkarılması, çeyrek asır almıştır. Genlerinde sativa vardır, ama tadı, kozaların sertliği ve nazik şekiller, İndikanın genlerinin üstün olduğunun belirtileridir.

Hyperion fem çok hızlı yetişir. Daha yeni çimlenmiş tohum, çok hızlı büyüyerek inanılmaz güzel, peynir baharatlarının kokularını yayan çalıyı oluşturur. Sativa genlerinin etkisi, Hyperion fem’e, yetişmekte olan kozaların çok büyük ağırlığını tutabilen uzun ve sağlam dalları oluşturmaya imkân verir.

Hyperion fem kenevir tohumları, günümüzde en popüler ve en talep edilen kannabis çeşitlerinden ilk on tanesinin sırasındadır. Tat estetleri, Hyperion fem’in fevkalade aroması için onu “en sevimli” olarak tahtına çıkartmışlardır. Sonuçta elde edilen ürün, düzgün “tedaviden” sonra peynir-kaymak kokularını yayar, kullanıldıktan sonra ortaya çıkan etki ise, hiçbir kannabis heveslisini duyarsız bırakmaz.

Bilgi için! Çiçeklenme esnasında, peynir kokusu haricinde bitkinin aromasına limon kokusu ilave edilir. Böyle bir birleşme – her bir botanikçinin hayalidir.

Aroması ve kaliteli etkisinin yanı sıra, Hyperion fem, çok güzel bir bitki olarak yetişir. Çalının üzerinde, çiçeklenmenin sonuna doğru çok ağır olan, kocaman bir merkez gövde oluşur. Çeşide dışarıdan bakıldığında, aşağıdaki cazibeli nitelikleri dikkat çekmektedirler:

 • çok büyük sayıda sağlam yan dalları,
 • büyük ve sağlam gövdesi,
 • kocaman bir merkez kolu,
 • sert ve ağır kozalar,
 • bol reçine üretimi,
 • sonuna yakın çalı, hemen hemen tamamen trikomalarla kaplanır.

Hyperion fem – açık hava şartlarında yetiştirmeyi sevenler için uygun bir seçimdir. Açık hava şartlarında, bitki, yükseklikte rekor kırıcı 250 santime kadar yetişir ve kenevir yetiştiricisini, bir bitkiden 1000 grama kadar varan inanılmaz hasatla sevindirebilir. Kapalı şartlarda, Hyperion fem, bir metre karede 800 gram hazır ürün verebilir. Uygun yetiştirme şartlarında, THK oranı %20’ye çıkabilir.

Hyperion fem tohumları, tamamen feminize edilmiştir, bu demektir ki yetiştirici, sadece dişi bitkilerini yetiştirecektir. Çeşit, “antrenmanlara” çok iyi tepki verir, ayrıca “SCROG” tekniğiyle çok kolay yetiştirilir. Tohumdan, klonlara anne bitki olabilecek çok iyi bir çalı yetişir. Böyle bir yetiştirme tekniği, kenevir yetiştiricisine, üreticinin beyan ettiği miktarlardan çok daha fazla hasat elde etmeyi müsaade edecektir, özellikle girişken yetiştiriciler ise, fenotipi kaybetmeden, onlarca ay/yıl devamında Hyperion fem’i yetiştirebiliyorlar.

Bilgi için! Kannabis 18\6 aydınlatma rejiminde tutulursa, bitkinin yetişmesi, birkaç sene devam edebilir. Böylece kenevir yetiştiricisi, bir anne bitkisini elde ediyor ve kendisinde her zaman klonlama imkânı vardır. Bazı yetiştiriciler, vejetasyon aşamasını destekleyerek hakiki bir kannabis ağacını yetiştirmeyi beceriyorlar, onu çiçeklenmeye dönüştürünce ise rekor kırıcı 3 ile 5 kilo arasında koza hasadını topluyorlar.

Efsanevi Hyperion fem, biraz kaprisli bir çeşittir ve yeni başlayan yetiştirici onu ilk bitki olarak seçmeye karar verirse, iyice hazırlanması gerekecektir. Bitkiye gereken her şeyi sağlayınca yeni başlayan yetiştirici, en üst kaliteli harika bir koza hasadı ile ödüllendirilecektir.

Dünyanın dört bir yanında kenevir hayranlarının kalplerini fetheden Hyperion fem’e talep o kadar arttı ki, üreticiler her geçen yılda artan talebi karşılamayı zor yetişebiliyorlar.

Jeneoloji

Günümüzde bildiğimiz Hyperion fem, UK Skunk Old School’un en popüler kenevir çeşitlerinin, seçkin “Afganlı” ile çiftleşmesi yoluyla çıkarılmıştır. Böyle bir gen karışımı, harika niteliklere ve çok güçlü etkiye sahip, istikrarlı bir hibridin elde edilmesine yol açmıştır. Çeşidin verimliliği, sadece yeni başlayanı değil, en tecrübeli yetiştiriciyi bile şaşırtabilir.

Hyperion fem’in tadı, dış görünümü ve çok verimli hasadı, onu düzenli sulama talebine rağmen cazip yapmaktadır. Bitki, nem eksikliğine son derece kritik tepki verir, dolayısıyla bu koca canavarı açık hava şartlarında yetiştirmek isteyen yeni başlayan yetiştiricinin, bitkiye devamlı bakım sağlayıp sağlayamayacağı konusunda iyice düşünmesi gerekmektedir.

Bir efsaneyi yetiştirmek – çok büyük çaba sarf etmek demektir. Yetiştirici, Hyperion fem’in yetiştirilmesine gerekli sorumlulukla yanaşırsa, hayal kırıklığına uğramayacaktır. Hyperion fem’i en azından bir kez yetiştirmiş olan botanikçilerin birçoğu, bundan sonra başka hiçbir kannabis çeşitleriyle asla ilgilenmiyorlar.

Hyperion fem, ortam sıcaklığının ani değişimlerine ve mantar hastalıklarına, ayrıca küfe dayanıklıdır. Böyle bir iddiasızlık, verimliliği ve tadıyla yeni sıra, onu her bir kannabis heveslisinin en azından bir kez yetiştirmesi gereken, benzersiz bir çeşit olarak ortaya çıkarmaktadır.

Günümüzde Hyperion fem, yeni kannabis çeşitlerinin çıkarılması için aktif bir şekilde kullanılmaktadır, dünyanın her bir tohum bankası, bu çeşidin kendi benzersiz fenotipine sahiptir.

Yetiştirmenin özellikleri

Hyperion fem, iddiasız bir kannabis çeşididir. Onun düzenli sulanmasıyla ilgili tek talebi, yüksek verimliliğiyle ve çalının dış özellikleriyle telafi edilmektedir. Bitki hem açık toprakta, hem de kapalı mekanlarda kolay yetiştirilir. En iyi sonuçlar, Hyperion fem’i hidroponik ve aeroponik sistemlerinde yetiştirince elde etmek mümkündür.

Çalının sağlam dalları, çok ağır koza kitlesini tutabiliyorlar, ama yine de kırılmalarını önlemek için dalların bağlanması ya da dayanakların konulması tavsiye edilir.

Hyperion fem, kendini hem yeni başlayana, hem de deneyimli yetiştiriciye yetiştirmeyi müsaade edecektir. Özen gösterilmesi gereken tek şey, toprağın yeterince nemli olmasıdır.

Hyperion fem’i boksta yetiştirdiğinizde, çok yüksek bir çalıyı beklememeniz lazım. Test edilen tohumlar, kapalı şartlarda 120-140 santimden daha fazla yetişmemişlerdi, dolayısıyla Hyperion fem, pek büyük olmayan boksların içinde da yetiştirilebilir.

Yetiştirici, Hyperion fem’i yetiştirirken “yeşillik ekranı” tekniğini tercih ediyorsa, bitki, sertlik ve boyut olarak aynı kozaları oluşturur ve kapalı mekanda yetiştirildiği bir metre kareden 800 gram seçkin ve reçineli kozalarla sevindirecektir.

Hyperion fem – fotoperiyodlu kannabis çeşididir, dolayısıyla vejetasyon aşamasında 18\6 ışıklandırma rejimini sabit tutmak lazım, çiçeklenme zamanı geldiğinde ise ışıklandırma 12\12’ye dönüştürülebilir.

Öneri! “Yeşillik ekranı” uygulandığında, ağdaki hücrelerin %100 dolmasını beklemeye gerek yok. 12\12’ye geçiş yapılınca, bitki, hemen çiçeklenmeye başlamaz ve boşlukları doldurmayı “yetiştirir”.

Hyperion fem kannabisi, çiçeklenme esnasında çok güçlü bir koku yayar, dolayısıyla yetiştirme çadırını iyi hava filtreleme sistemiyle donatmak ya da içinde koku “emici” malzemeleri koymak lazım.

Evde yetiştirme

Hyperion fem’in yetiştirilmesi için seçilen tekniği hangisi olursa olsun yetiştirici, aromalı kozalardan harika bir hasat toplayacaktır. Hyperion fem kenevir tohumları, önceden 8-12 saatliğine suda bekletilmeli ve kozalar kabardıktan sonra onları iki ıslak pamuk diskinin arasına yerleştirmek lazım.

Köklerin çıktığı görülünce tohumlar, en fazla 0,5-0,7 santim derinliğine besleyici toprağa yerleştirilmeli. Kökler çok nazik ve kırılgandırlar, dolayısıyla onların toprağa ekilmesi için bir cımbızın kullanılması önerilir.

Bilgi için! Yetiştirme uzmanları, kabarmış tohumların bir yanında kabuğu biraz keserek %99 çimlenme oranını elde ediyorlar. Böyle bir prosedür, belirli becerileri ve tecrübeyi talep eder. En cesur yetiştiriciler, tohumları dişleriyle biraz açarak böylece köklerin daha çabuk çimlenmelerine yol açmayı biliyorlar.

İlginç bir gerçek! Kannabis tohumlarını mantar ve küf sporlarından dezenfekte etmek için, yetiştiriciler, tohumların bekletildiği suya az miktarda hidrojen peroksit katıyorlar.

Hyperion fem’in kök sistemi büyüktür ve onun potansiyelinin açılması için en az 10 litre kapasiteli saksılar lazım olacaktır. En uygun, içindeki mikro elementler göstergelerinin 20:20:20 olduğu ve pH seviyesinin 6,5’dan yüksek olmadığı besleyici (mağazadan satın alınan) toprakla 1/3 kısmına kadar doldurulan, 20 litre kapasiteli saksılar sayılır. Toprağa vermikülit, humus ve Hindistan cevizi yongası ilave edilir. Böyle bir toprak karışımı, hücreli yapıya sahiptir ve bitkinin kök sisteminin hızlı ve engelsiz bir şekilde gelişmesine imkân vermektedir.

Yetiştirici, Hyperion fem’i sadece organikle yetiştirmeyi tercih ediyorsa, kendisine aşağıdaki toprak reçetesi önerilebilir:

 • 3 kısım, PH seviyesinin 6,5’ten yüksek olmadığı turba ya da toprak,
 • 1 kısım humus,
 • 1 kısım iri perlit ya da vermikülit,
 • yarım çay bardağı dolomit tozu.

Bilgi için! Günümüzde, mağazaların çoğunda, granüle edilmiş at gübresi satılmaktadır. 1 litre toprağa 1,5 yemek kaşığı granül hesabıyla toprağa böyle granülleri katınca, yetiştirici, vejetatif büyüme dönemi için bitkisini gerekli tüm besleyici maddelerle sağlayacaktır.

Hyperion fem’i organikte yetiştirince, vejetatif dönemin tamamında bitkiye gübre vermeye gerek olmayacaktır. Besleyici “Enfüziyonlar” ve organik “kompostolar” kannabise, çiçeklenmeye geçince verilebilir.

Bir gerçek! Hakiki tıp kannabisi, ancak organik malzemeler esasında yetiştirilebiliyor. Bitki, “kimyasallar” üzerinde yetişen çalılara nispeten %10-15 eksik hasat verecek, fakat son ürünün kalitesi çok daha yüksek olacaktır.

Yetiştirici, bitkinin hayat döngüsünün tamamında kimyasal gübreleri kullanmayı tercih ediyorsa, 1\3 kısım Hindistan cevizi lifi, 1\3 kısım vermikülit ve 1\3 kısım pH seviyesinin 6,5’i geçmediği toprak, yetiştirme için harika bir zemin olacaktır.

Bilgi için! Gübreleri kullanırken sürekli olarak pH seviyesini takip etmek lazım. Bazı gübrelerde bu gösterge yüksektir ve bu, bitkinin sağlığına çok kötü etkileyebilir. Kontrolün pratikliği için özel PH-metreler kullanılır.

Hyperion fem, sulama konusunda çok hassastır, o yüzden evinizdeki “vahada”, ”kuraklığı” müsaade etmeden, toprak kurudukça çalıyı sulamanız önerilir.

Hyperion fem, 400-600 vatlık yüksek basınçlı sodyum ark lambaları ile ve 250 vat ve daha güçlü LED lambaları ile harika sonuçlar gösterir. Bitkiye yandan “ilave ışıklandırma” lazım olabilir ve eğer yetiştirici alttaki ve üstteki kozaları aynı sertlikte almayı planlıyorsa, ilave ışıklandırmada tasarruf etmeye değmez.

İndika genlerinin domine ettiği kannabis çeşitlerinin çalı yapısı, bitkinin ilave olarak havalandırılmasını talep eder. Yetiştirme boksunun içine, bitkinin yapraklarını devamlı olarak hareket ettirecek küçük fanlar kurulabilir.

Kannabis – benzersiz bir bitkidir. O, ortamda normalde bulunan karbondioksitin 5 kat fazlasını hazmedebilir. Fotosentez süreci – bitki için doğal bir süreçtir ve o ne kadar aktif şekilde ilerlerse, kannabisin sağlığı da o kadar iyi olacaktır.

Uzman yetiştiriciler, seralarına periyodik olarak CO2 temin ediyorlar. Boksun içinde böyle bir sistemin düzenlenmesi, herkesin yapabileceği bir şeydir, dolayısıyla bitkisi için olumlu şartları oluşturmak isteyen yeni başlayan yetiştiriciye, devamlı olarak karbondioksit yayan özel haplar lazım olacaktır. Böyle çözüm, küçük yetiştirme boksları için uygundur. Böyle “sihirli haplar”, internet mağazalarının çoğunda satın alınabilir. Bitki, böyle özen için yetiştiricisine minnettar olacaktır ve kendisini daha büyük bir hasatla sevindirecektir.

Hyperion fem, nemi seven bir çeşittir, dolayısıyla düzenli sulamanın dışında, boksun içinde yeterli nem oranının desteklenmesi gerekecektir. Bunun için seraya nemleştirme cihazı kurulabilir ya da içinde sadece su dolu bir kap yerleştirilebilir. Boksun içi için en uygun nem oranları %60-65’tir.

Bir öneri! Zaman zaman püskürteçle yapraklara su veriniz. Böyle “subtropikal günler”, kannabis için çok faydalıdırlar.

Hyperion fem yetiştiriciliği için ortam sıcaklığı, +24-28 santigrat derecesi civarında olmalıdır. Normdan küçük sapmalar, bitkiye zarar vermezler, çünkü Hyperion fem çok dayanıklı bir çeşittir ve ortam sıcaklığının değişikliklerinden korkmaz.

Hyperion fem’in çiçeklenmesi 55-65 gün devam eder. Belirtilen bu süre geçtikten sonra, bitkiyi daha birkaç gün devamında tamamen karanlık bir ortamda bekletilmesi önerilir. Bu süre içerisinde, trikomaların hemen hemen tamamı, bulanık kehribar rengini alırlar, kozalar ise tamamen olgunlaşacaklardır.

Kannabisin kurutulması – bu muhteşem ürünün üretiminin çok önemli bir aşamasıdır. Çalıların bütün şekilde yapraklarıyla birlikte, isterseniz kökleriyle birlikte de kurutulması lazım. Süreç, tamamen karanlık ortamda gerçekleştirilmeli.

Bilgi için! Kurutma esnasında güneş ışıklarının kannabisle temas etmesine müsaade edilmemeli. THK, güneş ışıklarının etkisiyle parçalanır ve ürünün kalitesi önemli bir derecede düşer.

Bir gerçek! Kozalardan harika bir kaliteyi elde etmek için, kannabisin sadece kurutulması daha yeterli değildir. Çalı kuruduktan sonra, ürünün 1-2 hafta devamında buzdolabında “tedavi edilmesi” gerekir.

Dışarıda yetiştirme

Açık hava şartlarında Hyperion fem, devasa boyutlarda yetişebilir, dolayısıyla yetiştiricinin önceden yabancı bakışlardan gizli olan bir yeri bulması gerekiyor. Dışarıda Hyperion fem çalısı, kendisine efsanevi atalarından aktarılan tüm potansiyelini açar. Bitki, üzerinde birçok çiçek filizinin oluştuğu kocaman merkez gövdeyi oluşturur, yan dalları ise mecbur olarak bağlamak ya da altlarına dayanaklar sağlamak gerekecektir, aksi takdirde çiçeklenmenin sonunda onlar, kozaların ağırlığından kırılabilirler.

Hyperion fem’in toprağa sadece fide şeklinde, bölge iklimine göre ya Nisan’ın ortasında ya da Mayıs’ın başında dikilmesi önerilir. Yeni başlayan yetiştirici için belirti, gece saatlerinde hava sıcaklığıdır. Hava sıcaklığı birkaç gün devamında +8-10 santigrat derecesinden aşağı düşmüyorsa, demek ki fideleri açık toprağa dikmeye zaman gelmiştir.

Bilgi için! Yetiştirici büyük hasat elde etmek istiyorsa, bitkiye yeterli miktarda ışıklandırmayı sağlamak gerekir. Bitkinin dikilmesi öngörüldüğü alan, sabahtan akşama kadar gün ışığını görmeli.

Hyperion fem için açılan çukurlar geniş, 25 ile 50 litre arasında olmalı. Onları; 1/3 ısırgan otunun altında alınan topraktan, humustan, kompost çukurundan alınan topraktan ve vermikülitten oluşan toprakla doldurmak gerekir. Uzman kenevir yetiştiricilerinin önerdikleri ideal reçete şudur:

30 litrelik çukura:

 • 17 litre, ısırgan otunun altından alınan toprak (Hindistan cevizi yongasıyla karıştırılmış turba da kullanılabilir),
 • 6 litre humus,
 • 3 litre kum,
 • 3–4 litre vermikülit ya da perlit,
 • 1–1,5 litre at gübresi,
 • 1 çay bardağı dolomit kireci.

Malzemeler iyice karıştırılır ve bol bol sulanır. Toprak 2-3 gün “demlendikten” sonra, içine fide dikilebilir.

Uygun malzeme bulmaya imkân yoksa, yeterli miktarda besleyici malzemeleri içeren toprak satın alınıp, vermikülitle karıştırılabilir.

Hyperion fem, nemi sever, ama girişken yetiştiricinin “Peynirli yavrusunu” sıkça sulamaya imkânı yoksa, hidrojeli kullanılabilir. Onu, çukurun ortasına yerleştirirler ve kuraklık dönemi olursa, bitkinin her zaman yerin altında yedek suyu olacaktır.

Besleyici toprak kullanılıyorsa, vejetatif aşamasında açık hava şartlarında kannabis bitkisini gübrelemeye gerek yoktur, ama ilk çiçek filizleri ortaya çıktığında, “güzelinizi” at gübresinden yapılan çaylarla besleyebilirsiniz ya da özel gübreleri kullanabilirsiniz.

Önemlidir! Kimyasal gübreleri kullanırken titizlikle üreticinin talimatlarına uymak gerekir, hatta “aşırı beslemeyi” önlemek için bazen porsiyonları küçültmek gerekir. Organik gübrelerinin kullanıldığı toprakta bitkinin elementleri çok yavaş tükettiğini ve “kimyasal” katılırsa, kenevirin öngörülmeyen tepki verebileceğini ya da zaten yok olabildiğini gözünüzün önünde bulundurunuz.

Tat özellikleri ve etkisi

Hyperion fem, benzersiz ve tekrarlanmaz bir aromaya sahiptir. Peynir kokusu, limon, misk ve baharat kokularıyla karışıktır. Böyle bir demet, hiçbir esteti duyarsız bırakmaz. Harika koku, çiçeklenmenin ilk gününden itibaren yayılmaya başlar ve bitki olgunlaştıkça güçlenir. Hazır kuru ürün, ataları Skunk ve Afgani’nin asil tatlarını elde ediyor.

Hyperion fem kullanıldığında, dalgalarla artan bir etki hissedilir. Kendinize ikinci porsiyonu hazırlamaya acele etmeyiniz, çünkü her bir öfori dalgasını, sonraki, daha güçlü olanı takip ediyor. Uçuşun zirvesinde, tiryakiyi, daha çok psikodelik deneyimleri benzeten, psikoaktif narkotik “yükseliş”i bekler. Güçlü bir öforik dolaşımdan sonra, gevşemenin ve yatışma sularına hoş bir dalışın eşliğinde, akıcı “Stone” etkisi gelir.

Dumanı çok koyu ve yumuşaktır. Hyperion fem kullanımının etkisi birkaç saat devam eder ve çoğu zaman sedatif dürtülerle biter.

Çeşit, arkadaşlarla muhabbet için, ayrıca içgizlem ve tek başına geziler çok iyidir.

Hyperion fem, devasa bir tıp amaçlı potansiyele sahiptir. Onu, baş ağrısı, epilepsi, bronşiyal astım hastalarına yazarlar. Hyperion fem, kadınların özel günlerinde tüm ağrıları ve “sisli” hisleri giderme kabiliyeti için kadınlar tarafından sevilmiştir.

 • Çiçeklenme dönemi:
  55-65 gün
 • Yükseklik:
  Yüksek
 • Hasat:
  800 g./m2
 • Genotip:
  Daha çok İndika
 • ТГК:
  Yüksek
 • КДБ:
  Orta
 • Tip:
  Foto periyodik
 • Cinsiyet:
  Feminize edilmiş
 • Hasat toplama zamanı:
  Ekim ayının sonu
 • Aroma:
  Peynir tadı, limon, misk ve baharat tatlarıyla yumuşak bir şekilde karışmaktadır
 • Tat:
  Peynir
 • Etki:
  Artmakta olan dalgalarla gelen etki. Zirvede, psikoaktif narkotik “uçuşu”
 • Özellik:
  Açık hava şartlarında devasa boyutlara kadar yetişebilir
 • Для новичков:
  Yes
 • Медецинский:
  Yes
Yorum ekle
 • Kvitochek

  Через 2 дня приехала коробочка) Все супер, только сортов делайте побольше, и будем всем много дымного счастья. Семки одна к одной, отправляют быстро.

 • K_ASTRO

  Заказывал у чуваков в первый раз ГИПЕРИОН!! На солнышке в кокосе с вермикулитомпрет как пальма в Африке.. что порадовало, так это время отправки! Оплатил в обед, в 6 вечера уже ехал с Новой почтой грузовичок))

 • Chereztravu

  Надзвичайно вдячен магазину за вчасне відправлення. Хлопці знають свою роботу на 100%, все добре пояснили з Новою поштою. Отримав відправлення через 3 дні, насіння поки не пророщував, але запаковано все дуже добре. За обслуговування 5+.

 • Jan1525

  Думал, мало беру, в следующий раз больше заказать. Все круто, семена рабочие, всхожесть порадовала с первого раза! Старайтесь, буду брать еще! Привет с Кубани)

 • Norveg is Norvegii

  Бонусы крутые и пацаны реально быстро работают!! Немного пришлось поволноваться в очереди на Новой почте) Семок в упаковке не видно вообще, кто не в теме, не поймет. Семки все целые. Ждем с другом бесплатных семок под репорт на осень)

Нужен новый